Divadlo U Valšů a jeho charakteristika

Praha má mnoho divadel, ale ne všechny nabídnou tolik zajímavostí a lákadel, jako je právě Divadlo U Valšů. Pokud vás zajímá jeho hlavní charakteristika, potom musíme nejprve říci, kde přesně se toto divadlo vlastně nachází. Jeho umístění najdete celkem jednoduše, jelikož je na Praze 1, konkrétně v ulici Karoliny Světlé. Právě v této ulici najdete i rekonstruovaný dům. Ten je poměrně nezaměnitelnou stavbou a právě v ní samotné Divadlo U Valšů přímo sídlí. Pokud se do něho vydáte, a budete bloudit, můžete se místních zeptat na dům, který se jmenuje Portus. Právě to je název popisovaného zrekonstruovaného domu. Zajímavostí je, že tento název je latinský a pokud si ho přeložíme, znamená toto označení přístav.

Kdo Divadlo U Valšů provozuje?

Pokud se máme podívat na bližší charakteristiku tohoto divadla, nesmíme zapomenout říci i to, kdo ho provozuje. V tomto ohledu se Divadlo U Valšů od těch ostatních pražských celkem zajímavě liší. Proč a čím? Je to z toho důvodu, že je provozováno nikoliv firmou nebo divadelním spolkem, ale provozuje ho občanské sdružení. A to konkrétně to nesoucí název Život 90. Toto sdružení je v České republice celkem známé, a to hlavně proto, že se výrazně angažuje v segmentu pomoci seniorům. A jak je vidět, není to jediná jeho aktivita, jelikož jednou z nich je právě i provoz samotného tohoto pražského divadla.

Jak je to se vznikem?

Je pravdou, že některá pražská divadla se mohou pyšnit skutečně velmi dlouhou historií. Stejně tak ale můžete v hlavním městě narazit na divadla, která lze označit jako ta, která jsou spíše mladá. A právě do tohoto segmentu patří i Divadlo U Valšů. Když se podíváme na to, kdy přesně vzniklo, potom musíme říci, že se jedná o rok 2004. Vznik byl spojený s celkem velkým úsilím, ale nakonec se jeho otevření skutečně podařilo. Hlavně díky manželům Lormanových.